what is the price for each ounce of cereal .ounces 20.6 and each box cost $2.99
in Word Problem Answers by

Your answer

Your name to display (optional):
Privacy: Your email address will only be used for sending these notifications.
Anti-spam verification:
To avoid this verification in future, please log in or register.

1 Answer

20.6/2.99=6.8896321

....
by

Related questions

1 answer
asked Nov 6, 2012 in Word Problem Answers by anonymous | 1.1k views
4 answers
asked Sep 29, 2012 in Word Problem Answers by anonymous | 1.5k views
1 answer
asked Mar 24, 2012 in Pre-Algebra Answers by anonymous | 672 views
2 answers
1 answer
1 answer
asked Aug 7, 2014 in Word Problem Answers by anonymous | 645 views
1 answer
asked Dec 17, 2013 in Word Problem Answers by anonymous | 1.3k views
1 answer
1 answer
1 answer
1 answer
1 answer
asked Feb 27, 2013 in Pre-Algebra Answers by anonymous | 5.1k views
Welcome to MathHomeworkAnswers.org, where students, teachers and math enthusiasts can ask and answer any math question. Get help and answers to any math problem including algebra, trigonometry, geometry, calculus, trigonometry, fractions, solving expression, simplifying expressions and more. Get answers to math questions. Help is always 100% free!
87,516 questions
100,281 answers
2,420 comments
733,831 users