if 12 ounces of peanut butter is $1.11, how much does one ounce of peanut butter cost? Write your answer to the nearest cent.
in Word Problem Answers by

Your answer

Your name to display (optional):
Privacy: Your email address will only be used for sending these notifications.
Anti-spam verification:
To avoid this verification in future, please log in or register.

1 Answer

1.11$/12=0.0925$

or bout 9 sents

###### weer did yu gt it???

me got big jar...2 pounds for 5.60$

5.60/32=0.175...dubbel yer pries
by

Related questions

1 answer
asked Jan 26, 2016 in Other Math Topics by renee | 1.5k views
1 answer
0 answers
asked Feb 22, 2013 in Word Problem Answers by anonymous | 709 views
1 answer
asked Feb 8, 2018 in Other Math Topics by Maths.nongenius | 2.0k views
1 answer
asked Nov 6, 2013 in Other Math Topics by anonymous | 766 views
2 answers
2 answers
asked Sep 15, 2013 in Statistics Answers by anonymous | 994 views
1 answer
asked Jul 31, 2013 in Algebra 1 Answers by anonymous | 585 views
1 answer
asked Jul 27, 2013 in order of operations by anonymous | 694 views
2 answers
asked Jul 8, 2013 in Pre-Algebra Answers by anonymous | 709 views
1 answer
asked Jun 25, 2013 in Word Problem Answers by anonymous | 694 views
1 answer
asked Jun 4, 2013 in Word Problem Answers by anonymous | 608 views
2 answers
1 answer
asked Mar 17, 2013 in Statistics Answers by anonymous | 1.2k views
1 answer
asked Dec 12, 2012 in Statistics Answers by anonymous | 1.1k views
1 answer
asked Jan 28, 2012 in Word Problem Answers by anonymous | 823 views
2 answers
Welcome to MathHomeworkAnswers.org, where students, teachers and math enthusiasts can ask and answer any math question. Get help and answers to any math problem including algebra, trigonometry, geometry, calculus, trigonometry, fractions, solving expression, simplifying expressions and more. Get answers to math questions. Help is always 100% free!
87,516 questions
100,289 answers
2,420 comments
741,377 users