There are 2 types of shampoos. X costs 6.50 per bottle and y costs 8.25 per bottle. If they make 588 dollars.....how many of each shampoo did they sell
in Algebra 2 Answers by

Your answer

Your name to display (optional):
Privacy: Your email address will only be used for sending these notifications.
Anti-spam verification:
To avoid this verification in future, please log in or register.

1 Answer

"kost" be the rong werd. Yu talk like sumwon SELL sumthun . . . Sound tu me like em take in munee . . . that impli em sell stuf for a PRIES . . . me thank yu sae sumwon take in 588$ . . . if sum stuf go for 6.50$ per (bottel???), then em sell 588/6.50 . . . 588/6.5=90.4615 at that pries . . . or em kood sell all av it at8.25$ per, so num sell=588/8.25=71.2727272... or em kood sell sum av eech...all sorts av vareeus numbers ###### look like yu left out part av the problem ####
by

Related questions

1 answer
asked Jun 11, 2013 in Algebra 1 Answers by anonymous | 640 views
1 answer
asked Feb 26, 2013 in Algebra 1 Answers by anonymous | 1.0k views
1 answer
asked Oct 30, 2012 in Algebra 1 Answers by anonymous | 1.1k views
1 answer
asked Jan 14, 2013 in Algebra 2 Answers by anonymous | 653 views
1 answer
asked Nov 2, 2011 in Algebra 2 Answers by anonymous | 766 views
1 answer
asked May 6, 2014 in Algebra 1 Answers by David | 780 views
1 answer
asked Oct 20, 2013 in Algebra 2 Answers by anonymous | 800 views
1 answer
1 answer
asked Jun 21, 2013 in Algebra 1 Answers by anonymous | 544 views
1 answer
asked May 5, 2013 in Algebra 1 Answers by anonymous | 618 views
Welcome to MathHomeworkAnswers.org, where students, teachers and math enthusiasts can ask and answer any math question. Get help and answers to any math problem including algebra, trigonometry, geometry, calculus, trigonometry, fractions, solving expression, simplifying expressions and more. Get answers to math questions. Help is always 100% free!
87,516 questions
100,279 answers
2,420 comments
733,219 users