Toggle navigation
Email or Username
Password
Remember
Login
Register
|
I forgot my password
Questions
Hot!
Unanswered
Tags
Users
Ask a Question
Advertise With Us
Answers by johnperkins
Home
User
johnperkins
Answers
User johnperkins
Recent activity
All questions
All answers
User johnperkins
Recent activity
All questions
All answers
what is a decimal equivalent
answered
Aug 22, 2014
in
Other Math Topics
|
768
views
what is the price amount of gas at 23.5 at 3.21 miles
answered
Aug 22, 2014
in
Other Math Topics
|
531
views
the retail price
answered
Aug 22, 2014
in
Algebra 1 Answers
|
772
views
algebra problems
retail price $35 wholesale price is $25 what is the percent markup?
answered
Aug 22, 2014
in
Word Problem Answers
|
1.2k
views
solving equations
If the retail price is $23.56 and the markup is 90%, what is the cost?
answered
Aug 22, 2014
in
Word Problem Answers
|
791
views
word problems
algebra
2 bags of chips and 3 bottles of soda cost $13. What is the price of one bag of chips and one soda?
answered
Aug 22, 2014
in
Pre-Algebra Answers
|
802
views
word problems
Freds cafe uses 2 bags of coffee every day how long will 2/3 of a bag of coffee last
answered
Aug 22, 2014
in
Word Problem Answers
|
1.5k
views
word problems with fraction division
(4+9)+3=4+(9+3)
answered
Aug 22, 2014
in
Algebra 2 Answers
|
482
views
solving equations
Simplify the expression 10x-(x+3)
answered
Aug 22, 2014
in
Algebra 1 Answers
|
1.2k
views
what the difference between 9x^2-24x^2?
answered
Aug 22, 2014
in
Algebra 1 Answers
|
1.3k
views
algebra problems
Page:
« prev
1
...
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
...
251
next »
87,516
questions
100,289
answers
2,420
comments
741,047
users